Przewodnik po Chęcinach: zamku i mieście

Warto z przewodnikiem zajrzeć do Chęcin, zwiedzić zamek i miasto.

Wycieczka do tej atrakcji ma wiele zalet. Przede wszystkim Chęciny są zawsze po drodze. Jeśli tylko w planie mamy którekolwiek z miejsc: Dąb Bartek, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Centrum Leonarda Da Vinci, Podzamcze Chęcińskie, Jaskinia Raj, ruiny huty Samsonów, muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Kielce, ślady Tetrapoda, nie możemy ich ominąć. Lista jak widać jest bardzo długa i polecam wybrać którąś z tych atrakcji do dokładnego zwiedzenia.

W samych Chęcinach zwiedzimy zamek i miasto. Warownia w ostatnim czasie przeszła zabieg upiększający i ponownie jest udostępniona do zwiedzania. Poza niezwykłą historią i legendami skorzystamy z doskonałego punktu widokowego na jednej z wież zamkowych. Kramy z pamiątkami oferują szeroki wybór pamiątek i niezwykłości.

Będąc na zamku nie możemy pominąć miasta Chęciny. Z małomiasteczkowym rynkiem, średniowiecznymi kamienicami, klasztorami i Niemczówką. Ta ostatnia zaprasza każdego na zwiedzanie podziemnych korytarzy oraz krótki seans filmu o tematyce regionu Świętokrzyskiego. Niepodważalną zaletą tego miejsca jest bezpłatny bilet wstępu.

Zobaczymy to i usłyszymy o wiele więcej z Przewodnkiem Świętokrzyskim. Zapraszam do kontaktu i na wspólne zwiedzanie.

Rezerwacja Przewodnika

    Kontakt do Przewodnika Świętokrzyskiego. Zadzwoń pod numer:

    697 693 842