Przewodnik po Kielcach

Kielce z całą pewnością nazwać można sercem gór świętokrzyskich. To regionalne centrum gospodarcze, edukacyjne i przede wszystkim kulturalne. Historycznie i kulturowo, Kielce są jednak bardziej związane z Małopolską. Miasto, które obecnie liczy sobie blisko dwieście tysięcy mieszkańców, może pochwalić się aż dwunastoma wyższymi uczelniami, w tym również jednym uniwersytetem, zabudową sakralną, której historia sięga X wieku, a także wyjątkowymi muzeami i wytyczonym jeszcze w średniowieczu zabytkowym rynkiem, z zabudowaniami z przełomu XVIII/XIX wieku. Kielce same w sobie stanowią także ewenement geologiczny na europejską skalę, a na ich terenie znajduje się obecnie aż pięć rezerwatów przyrody. Przez miasto i jego okolice biegną liczne szlaki dla turystów.

Kielce są nie tylko świetną bazą wypadową dla zwiedzania Gór Świętokrzyskich. One same zdecydowanie godne są eksploracji, która zdecydowanie najlepiej i najbardziej treściwie przebiega z udziałem licencjonowanego przewodnika po mieście, który w niezwykle ciekawy sposób potrafi wszystkie głodne wiedzy osoby zaznajomić z niuansami historycznymi miasta i przedstawić je w zupełnie nowym świetle, co całkowicie odmienne jest od suchej, encyklopedycznej wiedzy, jaką można znaleźć w internecie. Tylko doświadczony przewodnik zdolny jest przedstawić to miasto od tak pięknej i wyjątkowej strony, łącząc elementy jego przeszłości i teraźniejszości w spójną i intrygującą całość. Zwiedzanie w jego asyście to o wiele pełniejsze wrażeń doświadczenie aniżeli powierzchowne zapoznawanie się z architekturą czy nawet tylko oglądanie muzealnych eksponatów.

Zapraszamy do Kielc na zwiedzanie z Przewodnikiem. Planując wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, czy Sandomierza nie można pominąć tego miasta. Przewodnik miejski wychodzi turystom na przeciw i organizuje spacer pełen atrakcji. Co ciekawe, Kielce możemy zwiedzać na wiele sposobów: spacerem – dokładnie, lub tempem rajdowym aby zwiedzić jak najwięcej. Warto również określić, jakim budżetem dysponujemy, bo niemal wszystko możemy zobaczyć nie wydając ani złotówki. Dodatkowo Interaktywny Rezerwat Wietrznia oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej są bezpłatne dla turystów. Nie zapominając oczywiście o miejscach ogólnie dostępnych: rezerwat Kadzielnia, Rynek, ulica Sienkiewicza, Park Miejski, Ogród włoski, rezerwat i punkt widokowy Karczówka, góra Telegraf, wzgórze Zamkowe. Wydając przystępną sumę zobaczymy Muzeum Narodowe, Muzeum Zabawy i Zabawek, Muzeum lat szkolnych Stefana Żeromskiego oraz nowość: Energetyczne Centrum Nauki.

To jeszcze nie wszystko, co przewodnik po Kielcach ma zamiar Państwu pokazać. Zachęcam do kontaktu i wspólnego zwiedzania.

W cenie usługi przewodnickiej jest dokładny harmonogram zwiedzania uwzględniający czas oraz budżet wycieczki. Chętnie wykonam również niezbędne rezerwacje: noclegów, wyżywienia, biletów.

Pozdrawiam. Przewodnik Kielce.

Rezerwacja Przewodnika

    Kontakt do Przewodnika Świętokrzyskiego. Zadzwoń pod numer:

    697 693 842