Przewodnik na Łysą Górę

Zwiedzamy Łysą Górę z przewodnikiem. Co potrzebujemy zabrać? Przede wszystkim pozytywny nastrój oraz chęć poznania tego miejsca w Górach Świętokrzyskich. Na szczyt możemy dostać się kilkoma metodami:

  • pieszo – szlakiem od strony Huty Szklanej, od strony Nowej Słupi, lub od Trzcianki
  • ciuchcią – drogą asfaltową os strony Huty Szklanej
  • pojazdem elektrycznym – trasa identyczna jak wyżej
  • autobusem, lub busem – obowiązuje zakaz wjazdu na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Można jednak uzyskać specjalną zgodę na czas nabożeństwa dla pielgrzymów.

Przewodnik na Łysą Górą zaprasza na wspólne zwiedzanie i poznawanie tego wyjątkowego miejsca na ziemi Kieleckiej. Już sama nazwa daje do myślenia, gdyż Łysa Góra to inaczej Łysiec, a mamy również Łysicę oraz Łysogóry. Tylko skąd takie popularne określenie? Otóż kiedyś pasmo główne nie było zalesione, a pokryte Gołoborzem i z oddali góry wyglądały, jakby były łyse…

Jednak ten szczyt znany jest przede wszystkim z klasztoru i relikwii Świętego Krzyża, dlatego zazwyczaj nazywany jest Świętym Krzyżem. Warto również zobaczyć Czakram, Gołoborze, Przekaźnik, Puszczę Jodłową, tajemnicze zbiorniki na wodę. Łysą Górę należy wpleść w program zwiedzania województwa Świętokrzyskiego. Jednak, aby wycieczka była udana, zachęcam do zwiedzania z Przewodnikiem. Proszę mieć na uwadze, że posiadam również uprawnienia przewodnika klasztornego oraz po Świętokrzyskim Parku Narodowym.

Zapraszam do kontaktu.

 

Rezerwacja Przewodnika

    Kontakt do Przewodnika Świętokrzyskiego. Zadzwoń pod numer:

    697 693 842